Čaga arba Juodasis beržo grybas, dar vadinamas medicininių grybų karaliumi, dėl sudėtyje esančių veikliųjų medžiagų: rūgščių, polisacharidų, steroidininių junginių, lignino, ląstelienos, fenolių, dervų, rauginių medžiagų, fitoncidų, įvairių mikro ir makroelementų (kalcio, kalio, geležies, natrio, titnago, mangano, cinko ir kt.), pigmentų, alkaloidų, lipidų ir kt.
Istorinės Čagos naudojimo šaknys driekiasi į XVI a. Rusiją ir Sibirą, kur šiuo grybu buvo gydomos įvairios ligos. Šis grybas tūkstančius metų buvo ir Azijos liaudies medicinos dalis. Estijos liaudies medicinos botanikos duomenų bazės HERBA duomenimis, Estijoje per visą istoriją šiuo grybu buvo gydoma apie 20 ligų ir įvairių kitų negalavimų.
Dėl unikalių savybių Čaga:
- Efektyviai panaudojama stabdant piktybinių ir gerybinių auglių vystymąsi, kuris ypač sulėtėja pradinėse ligos stadijose.
- Mažina metastazių tikimybę.. Suaktyvvina kitų, onkologines ligas padedančių gydyti, vaistų poveikį.
- Stabilizuoja skrandžio sulčių rūgštingumą, normalizuoja žarnyno darbą, todėl patariama gydyti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligę, gastritą, kepenų ir blužnies ligas, skrandžio ir žarnyno polipus.
- Stiprina imuninę sistemą, pagerina savijautą, lengvai laisvina užkietėjusius vidurius.Sudėtyje esantis betulinas mažina didelės šlapimo rūgšties koncentraciją kraujyje, kuri yra viena iš pagrindinių podagros priežaščių.
- Sėkmingai kovoja su parodontoze.
- Padeda gydyti širdies ir kraujotakos sistemos ligas, stiprina kraujagysles ir širdies raumenį, normalizuoja kraujospūdį ir širdies ritmą.
Išsiplėtęs, sumedėjęs ir sugumbėjęs grybas - daugiametis, jo išvaizdai nemažai įtakos turi saulė, lietus ir vėjas. Gamta suteikė Čagoms gydomųjų savybių tuo išskirdama jas iš kitų kempininių grybų. Mokslas ir ilgalaikiai tyrimai padėjo nustatyti itin teigiamą jo poveikį įvairių ligų eigai.